Tvorba web stránky

Tvorba web stránky je komplexný proces začínajúci definovaním zákazníkových potrieb, teda ujasnením si prečo potrebujete web stránku, teda jej účel. Chcete cez web predávať, chcete tam umiestniť katalóg s produktami, ktoré predávate v kamennej predajni, alebo chcete získať nových zákazníkov, ktorí Vás takto ľahšie nájdu, chcete cez www stránku informovať alebo chcete zlepšiť image firmy a vytvoriť web stránku, ktorá Vás bude reprezentovať.

Ak máte ujasnenú predstavu, čo chcete cez web dosiahnuť, začína vytvorenie dizajnu na mieru, prípadne výber z existujúcich templatov - vzorov, ako chcete aby Vaša nová internetová stránka vyzerala. Ak tvoríte grafiku, vieme Vám na mieru upraviť dodanú grafickú predlohu pre redakčný systém.

Ďalším krokom je prepísanie obrazovej podoby dizajnu do xhtml + css, teda do podoby, v ktorej sa dá zobraziť v prehliadači. Hneď nasledujúcim krokom je úprava takto vytvorenej predlohy pre redakčný systém, ktorý bude generovať Vašu www stránku, alebo eshop. Vďaka tomu bude ďalšia úprava textov, vytvorenie novej podstránky, pridanie nového tovaru alebo obrázkov do katalógu jednoduché ako napísať email.

Teraz je pripravená vizuálna podoba stránky a začína (resp. paralelne prebieha) tvorba obsahu, najskôr štruktúra webu s prelinkovaním jednotlivých stránok, nahratie dodaného textového materiálu, obrázkov, prípadne import produktov do internetového obchodu.

V prípade, ak si web stránku necháte vytvoriť od profesionálnej firmy, ktorá sa venuje aj seo optimalizácií, teda tomu, aby Váš nový web zákazníci našli na popredných miestach vyhľadávačov, súčasťou tvorby webu je aj seo analýza kľúčových slov a optimalizácia stránok tak, aby jej obsahu správne rozumeli aj vyhľadávače a aby ste čo najlepšie využili potenciál možnej hľadanosti výrazov pre Vaše činnosti. Ak sa tento bod zanedbá, po niekoľkých mesiacoch zistíte, že síce máte stránku, alebo eshop, ale máte pár návštev mesačne (v tom lepšom  prípade máte aspoň nejakú štatistiku), v tom horšom ani neviete, koľko ľudí ju navštívilo. Ak potrebujete pomôcť z takouto existujúcou webstránkou, kontaktujte nás.

Na internete narastá každým dňom nová konkurencia v takmer všetkých činnostiach. O tom, či bude Vaša firma úspešná alebo nie môže rozhodnúť aj to, kto a ako Vám vytvorí web stránku. Držíme Vám palce pri výbere.